Jesienne zmagania konkursowe
Za nami pierwsze tygodnie roku szkolnego, który przed wszystkimi stawia nowe wyzwania. Jednym z nich jest możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności podczas konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. 15 października 2019 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Języka Polskiego oraz Konkursu Matematycznego. Brali w nich udział uczniowie klasy siódmej i ósmej. W ciągu 60 minut musieli rozwiązać wiele niełatwych zadań sprawdzających szereg umiejętności polonistycznych i matematycznych. Najwięcej zadań wymagało uzasadnienia swojego stanowiska, rozwiązania zadania z treścią, przeprowadzenia dowodu, rozumowania, czytania ze zrozumieniem. Ostatnie zadanie polonistyczne polegało na napisaniu opowiadania twórczego z elementami charakterystyki, opisu, dialogiem i przy zachowaniu odpowiedniej długości wypowiedzi. Skupienie i zaangażowanie uczniów widoczne podczas pracy w trakcie konkursów stanowiły najlepszy dowód na to, że udział w nich wymaga wiele wysiłku oraz przygotowań niezbędnych do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Konkursowe zmagania stały się również ciekawą okazją do poznania atmosfery egzaminacyjnej, co szczególnie przyda się ósmoklasistom , już w kwietniu 2020 roku przystępującym do pierwszego ważnego egzaminu podsumowującego pracę w szkole podstawowej.

Do etapu rejonowego, który odbędzie się w drugiej połowie listopada w Kamieniu Pomorskim zakwalifikowały się następujące osoby:

Konkurs Języka Polskiego – Kornelia Orszulak i Wiktoria Pastryk z kl. VIII
Konkurs Matematyczny – Kornelia Orszulak kl. VIII

Małgorzata Kowalewska