Bezpieczne ferie
„Bezpieczne ferie” - to temat spotkania pani policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim z uczniami naszej szkoły. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi we wtorek, 29 stycznia 2020 r. naszą szkołę odwiedził funkcjonariuszka służby prewencji, która przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zimowej przerwy. Pani policjantka przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, apelowała o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Uczniowie usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Przestrzegała przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku, o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Omówiła także zasady zachowania się w domu podczas, gdy rodzice są w pracy oraz ostrzegła przed kontaktami z nieznajomymi. Na zakończenie przypomniała, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Każdy uczeń otrzymał opaski oraz breloki odblaskowe a kończąc spotkanie życzyła dzieciom  oraz nauczycielom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.