100 kilo do gwiazd - w Kinie na TematChociaż świat dookoła nas zmienia się w zawrotnym tempie to problemy przeżywane przez kolejne pokolenia pozostają te same. Wiele z nich dotyczy nastolatków, które na progu dorosłego życia codziennie napotykają na kłopoty. Młodym ludziom niełatwo się z nimi zmierzyć. Co może pomóc w pokonaniu trudności i jak skutecznie sobie z nimi radzić? Jak odnaleźć własną drogę? Jakimi wartościami się kierować? Co i dlaczego naprawdę jest w życiu ważne?

Na wymienione pytania poszukiwali odpowiedzi uczniowie klasy piątej, szóstej i siódmej, którzy pod opieką pani Małgorzaty Kowalewskiej i pana Bartłomieja Musiała w piątek 31 stycznia 2020 r. udali się do kina w Szczecinie na adresowany do nich film „100 kilo do gwiazd”. Jego bohaterką jest nastolatka z wielkim talentem do matematyki i fizyki. Chciałaby polecieć w kosmos, bo na Ziemi czuje się obca i samotna. Jej największym problemem jest nadwaga, której nie może pokonać z powodu uwarunkowań genetycznych. Wspomniane w tytule filmu 100 kilo wyklucza ją z udziału we wszystkich programach kosmicznych i upragnionego obozu kosmicznego. Nic nie układa się dobrze. Wtedy dziewczyna spotyka trzy nastolatki, które podzielają jej marzenie o locie w kosmos i są zdeterminowane, by ten cel osiągnąć. Nasi uczniowie śledząc losy bohaterek mogli przekonać się jak wielka jest siła przyjaźni, empatii i pomagania innym oraz akceptowania samego siebie. Po seansie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dziennikarza i psychoterapeutkę dotyczących problemów poruszanych w filmie. Spotkanie zakończyła dyskusja na temat otwartości na problemy innych i wartości pomagania. Pięknie podsumował ją uczeń naszej szkoły Marcel Pełczyński, który stwierdził, że warto pomagać, bo okazane innym dobro może do nas wrócić. Wszyscy widzowie zgromadzeni na sali nagrodzili wypowiedź Marcela gromkimi oklaskami.