Wyniki międzynarodowego konkursu przyrodniczego

W dniu 19 czerwca 2020r. gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych gości - Specjalistę do Spraw Edukacji w Wolińskim Parku Narodowym p. Elżbietę Waliszewską – Lorent oraz Dyrektora Generalnego Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej p. Krzysztofa Lipińskiego. Celem ich wizyty było wręczenie nagród naszym uczennicom, finalistkom i laureatkom konkursu polsko – węgierskiego  „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po Węgierską Pusztę”, realizowanego w ramach projektu  Ochrona Przyrody Bez Granic - „Kluby Przyjaciół Parków Narodowych” przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie  z Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej.

Główną nagrodę – tygodniowy pobyt w Tatrzańskim Parku Narodowym -  zdobyły uczennice kl. VIII Hanna Leus, Kornelia Orszulak, Paulina Marszałek, które zajęły trzecie miejsce w  konkursie. Wiktoria Pastryk, Martyna Muszyńska i Marika Leśniak także są laureatkami konkursu. Wszystkie uczennice otrzymały upominki, certyfikaty i dyplomy. Koordynator konkursu – Pani Małgorzata Pietrzykowska - Pulut

Szkoła Podstawowa w Wysokiej Kamieńskiej otrzymała pomoce naukowe o wartości 1600 zł.