Przyjemny czas lata i wakacyjnego wypoczynku powoli dobiega końca.
We wtorek 1 września 2020 r. o godzinie 8.00 w naszej szkole rozpoczniemy  rok szkolny 2020/2021. Uczniowie dojeżdżający mogą przyjechać autobusem szkolnym, który kursuje bez zmian, zgodnie z dotychczasowym rozkładem. Podczas przejazdu należy założyć maseczkę. Kurs powrotny zaplanowano na godz. 8.45. Rodzice lub  prawni opiekunowie mogą towarzyszyć dzieciom podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Obowiązuje jednak zasada, iż jeden dorosły może towarzyszyć jednemu lub kilkorgu dzieciom. Osoby towarzyszące w tym uroczystym dniu dziecku/ dzieciom powinny być zdrowe, muszą maseczką zasłonić nos i usta, założyć rękawiczki lub zdezynfekować ręce przy wejściu oraz pamiętać o zachowaniu odpowiedniego odstępu także w czasie drogi do i ze szkoły.
Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbędzie się w klasach.  Uczniowie spotkają się w nich ze swoimi  wychowawcami, którzy przekażą ważne informacje dotyczące organizacji nauki  oraz zasad bezpieczeństwa i higieny obowiązujących podczas lekcji i przerw.
Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zostanie odprawiona 1 września 2020 r. o godz. 18.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Wysokiej Kamieńskiej.