Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w akcji, której celem jest propagowanie nauki matematyki poprzez zabawę. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Akcja była również dobrą okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Zgodnie z hasłem akcji „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”, tego dnia role się odwróciły i to uczniowie mogli odpytywać osoby dorosłe. Wszystkie chętne osoby mogły sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia pod czujnym okiem Komisji Egzaminacyjnej w składzie: Maja Rząsa, Martyna Szabat, Adam Flis. Każdy zdający otrzymał pięć przykładów z tabliczki mnożenia. Aby zdać egzamin należało bezbłędnie podać wszystkie odpowiedzi. Prawie wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia, a ci, którym się to nie udało za pierwszym podejściem, przystępowali do egzaminu poprawkowego. Osoby, które sprostały zadaniu, otrzymywały naklejkę oraz certyfikat „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
W naszej szkole w akcji wzięło udział 60 osób. Byli to uczniowie oraz pracownicy szkoły. Wydarzenie wywołało spore zainteresowanie wśród uczniów, którzy podczas przerw dopingowali swoich kolegów oraz koleżanki.
Z okazji „tabliczkowego” święta uczniowie wykonali plakaty, które pojawiły się na szkolnej gazetce. Ten „matematyczny” dzień dostarczył wielu pozytywnych emocji i dobrego humoru. Szczególne podziękowania należą się uczniom z Komisji Egzaminacyjnej, którzy znakomicie się spisali w roli egzaminatorów. Wszystkim, którzy zdali egzamin - GRATULUJEMY !