Październik to miesiąc wspaniałych, jesiennych barw przyrody. Pogoda często ulega zmianie, słoneczne dni przeplatają się
z deszczem, mgłą, zimnym wiatrem i pierwszymi przymrozkami. Taka aura sprzyja zadumie i refleksji. Jesiennej nostalgii nie ulegają jednak uczniowie naszej szkoły, którzy systematycznie uczęszczają na lekcje oraz aktywnie przygotowują się do różnych konkursów   
i zawodów. W październiku odbywają się konkursy przedmiotowe pod patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W poniedziałek 19 października 2020 r. uczniowie klasy siódmej i ósmej wzięli udział w szkolnym etapie Konkursu Języka Polskiego i Matematyki. Rozwiązywanie trudnych zadań wymagało skupienia i wysiłku, dało możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności oraz nabycia nowych doświadczeń. Do rejonowego etapu Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowało się dwoje uczniów z klasy siódmej: Kacper Caban i Marzena Radoń, która będzie reprezentowała naszą szkołę także podczas rejonowego etapu Konkursu Matematycznego. Wszystkim uczestnikom obu konkursów serdecznie gratulujemy! Marzenie i Kacprowi życzymy powodzenia podczas rejonowego etapu konkursowych zmagań.