Młody czytelnik

Uczniowie I klasy z wychowawcą odwiedzili bibliotekę, aby Pani bibliotekarka mogła założyć im kartę czytelnika i by mogli od tego dnia wypożyczać książki. Pani przeczytała dzieciom książkę o krowie Matyldzie, która dzieciom bardzo się spodobała. Z okazji tej wizyty uczniowie klasy I otrzymali również książki „Pierwsze abecadło – wyprawka czytelnicza dla pierwszaka”, które zostało ufundowane przez Instytut Książki. To już trzecia publikacja przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Czytelnicy znajdą w niej różne utwory, zarówno wiersze jaki i opowiadania.

Mamy nadzieję, że częste wizyty w bibliotece przyczynią się do zamiłowania dzieci do czytelnictwa, które jest bardzo ważne ponieważ wzbogaca język i poszerza horyzonty myślowe.