"Piszę, Ilustruję i Wydaję – Moja Książka w Drodze do Nobla"

Powyższe hasło przyświeca I Ogólnopolskiemu Konkursowi Literacko – Plastycznemu organizowanemu przez Młodzieżowy Dom Kultury w Bydgoszczy. Udział w nim jest ciekawą przygodą, zachętą do eksperymentowania z tekstem i/lub obrazem, doświadczeniem bycia twórcą – autorem, literackim kombinatorem, a nie jedynie odbiorcą literatury.

Z niełatwym konkursowym zadaniem polegającym na stworzeniu własnej książki zmierzyli się Mikołaj Bartoszek – autor książki „Przygody Foxa”, Marzena Radoń, która napisała „Opowieść o Dziwnej Treści – Żelusiowy Skarb” oraz Urszula Szabat, autorka „Zaczarowanego Lisa”.

Młodzi twórcy w swoich pracach pięknie zaprezentowali literackie zdolności, bogatą wyobraźnię oraz plastyczny talent. Stworzone przez nich książki od pierwszego spojrzenia przykuwają uwagę starannością i precyzją wykonania, ciekawymi okładkami, oryginalnymi ilustracjami oraz przemyślanym i dopracowanym tekstem. Swoimi pracami na pewno rozpoczęli drogę do Nobla. Urszuli, Marzenie i Mikołajowi gratulujemy pomysłów i życzymy sukcesów w konkursowych zmaganiach. Wszystkich zachęcamy do obejrzenia zdjęć książek naszych początkujących pisarzy – robią wrażenie!W naszej szkole koordynatorami konkursu były panie Agnieszka Jasik i Małgorzata Kowalewska.