Polecałam Wam już poezję (wiersze p. Gellner), prozę (książki F. Simon, J. Grabowskiego) to teraz przyszedł czas na komiks. Komiks, który być może znają Wasi rodzice, a mianowicie serię o Kajku i Kokoszu, stworzoną przez pana Janusza Christę. W skład serii, wchodzi wiele tytułów, między innymi: "Woje Mirmiła", "Szranki i konkury", "Dzień Śmiechały", oraz "Szkoła latania", która zagościła w naszyn kanonie lektur szkolnych. Każdą z tych historii można czytać oddzielnie i każda warta jest polecenia, pełno w nich humoru, a więc przy czytaniu śmiechu będzie wiele! 
Zwróćcie proszę uwagę na realia życia bohaterów (wioskę, chaty, ubrania mieszkańców) a także na postaci: Księcia Mirmiła, zbója Łamignata, no i... Babę Jagę.
Komiksy o Kajku i Kokoszu to lektura nie tylko dla małych, ale i starszych dzieci. Życzę miłego czytania!