Dzień Bezpiecznego Internetu

Internet w dzisiejszym czasie jest dużym dobrodziejstwem. Daje praktycznie nieograniczony dostęp do różnorakich informacji oraz możliwość szybkiej komunikacji na dowolne odległości. Jednak rodzi również poważne zagrożenia dla nieświadomych użytkowników. Zasady mądrego korzystania z internetu wpajane są przez rodziców i nauczycieli od najmłodszych lat. 9 lutego 2021 r. przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Z tej okazji uczniowie klasy III realizujący program Asy Internetu przygotowali plakaty, których głównym celem było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania zasobów sieci. Następnie odwiedzili z nimi kolegów  i koleżanki z klas  młodszych oraz oddziału przedszkolnego aby zachęcić do wspólnego działania, żeby internet był bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a w szczególności dla dzieci.