Jak być superbezpiecznym?

Miniony tydzień upłynął dzieciom z oddziału przedszkolnego na poznawaniu i utrwalaniu zasad związanych z bezpieczeństwem. Najmłodsi wychowankowie naszej szkoły dowiedzieli się jak należy zachowywać się w sali oraz ogrodzie przedszkolnym, w których może czyhać na nich wiele niebezpieczeństw. Utrwalali numery alarmowe oraz informacje, które należy przekazać dyspozytorowi podczas wzywania pomocy. Niewątpliwie największą atrakcją zajęć o tematyce bezpieczeństwa była pierwsza pomoc, podczas której przedszkolaki miały okazję zapoznać się z wyposażeniem apteczki oraz przeznaczeniem rzeczy się w niej znajdujących. Po części teoretycznej związanej z udzielaniem pomocy dzieci przystąpiły do zadań praktycznych podczas, których ćwiczyły resuscytację na fantomie  oraz opatrywanie ran u osoby poszkodowanej.