Sadzenie lasu

23 października 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej w składzie: Wiktoria Musiał, Jakub Musiał, Martyna Szabat, Marcel Pełczyński, Nikola Parzybut, Oliwia Przygodzka, Marzena Radoń, Martyna Wenszka, Szymon Grudziński wraz z opiekunami panią Mają Orszulak i panem Bartłomiejem Musiałem wzięli udział w projekcie realizowanym przez Fundację Perspektywa. Wydarzenie miało miejsce w Rozwarowie.

Celem projektu jest zasadzenie 4500 gatunków drzew i krzewów na 1500 metrach kwadratowych. Będzie to pierwszy las wg metody Miyawaki. Metodę opracował w latach 70. japoński botanik Akira Miyawaki. Lasy takie nazywa się także kieszonkowymi lub szybkorosnącymi. Instrukcji sadzenia lasu udzielili zebranym Stefan Scharfe i Lukas Steingässer z Miya – Forest z Eberswalde. Uczniowie podzielili się na grupy, każda grupa musiała w wyznaczonym kwadracie zasadzić 12 drzew i krzewów. Po dwóch godzinach pracy nasi uczniowie obsadzili 8 kwadratów, czyli 96 sadzonek. Warto również dodać, że wszyscy pracowali jako wolontariusze. Działaliśmy wspólnie dla lepszej przyszłości, dla ochrony gatunków i dla naszego zdrowia.