325491489 724065942564890 2973187379542526978 nW tym roku po raz pierwszy dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą przystąpiły do programu edukacyjnego „Planeta Energii”. Program ten ma na celu propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej, odpowiedzialnym, racjonalnym i bezpiecznym korzystaniu z prądu, a także o tematach związanych z ochroną środowiska.

Tegoroczna XI już edycja programu związana była szczegółowo z zagadnieniem „Bioróżnorodności”. Przedszkolaki aktywnie podjęły się zadań do wykonania, które miały zrealizować omawiając następujące tematy: „Co to jest bioróżnorodność ?”, „Co zagraża bioróżnorodności” oraz „Jak dbać o bioróżnorodność?”. Nasze dzieci wykazały się ogromną wiedzą oraz zaangażowaniem, a także kreatywnością. W związku z tym udało im się zdobyć pakiet bioróżnorodności, w skład którego wchodzą budki lęgowe, domki dla owadów oraz karmniki dla ptaków, a także gry edukacyjne i książkę „Wokół bocianiego gniazda”. Udział w „Planecie Energii” był dla nas wspaniałą zabawą, a zarazem ciekawą przygodą.