Światowy Dzień Wody

22 marca 2023 r. uczniowie klasy V, VI, VII oraz VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kamieniu Pomorskim w ramach Światowego Dnia Wody. Zajęcia były podzielone na dwa etapy. Pierwsza część to prezentacja, przestawiająca jak ważna jest woda w ekosystemie. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób należy dbać o czystość wody, co zrobić aby nasz organizm się nie odwodnił oraz w jaki sposób badana jest woda w kąpieliskach.

Druga część zajęć obejmowała wizytę w laboratorium. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda badanie na obecność bakterii w wodzie. Chętni uczniowie ubrani w odpowiednie stroje mieli okazję sprawdzić się w roli pracownika laboratorium. Pracownicy nie tylko pokazali jak wykonać testy, ale także udzielili informacji o bakteriach, które mogą znajdować się w wodzie, jak uniknąć skażenia zbiorników wodnych oraz na co zwracać uwagę, kiedy korzystamy z basenów. Niektóre okazy mają niezwykłe kolory i zapachy, co nie oznacza, że nie są niebezpieczne, dlatego tak ważna jest higiena.

PAMIĘTAJCIE – WODA TO SKARB !!!