Bank spółdzielczy

We wtorek 9 maja 2023 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Kierownik Eleonorę Koperską z golczewskiego Oddziału Banku Spółdzielczego w Gryficach. Uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w ciekawych zajęciach warsztatowych związanych z bankowością. Dotyczyły one nauki prawidłowego wypełniania przelewu bankowego, co jest bardzo przydatne kiedy chcemy dokonać wpłaty kasowej bez dostępu do bankowości elektronicznej.

Uczniowie ustalili, iż będą dokonywać zakupów w wymyślonej przez siebie firmie „Świat kocyków”. W tym celu musieli wypełnić druk przelewu. Nasz Gość dokładnie objaśnił, jak wykonać prawidłowo to zadanie, co i gdzie wpisać, jak poprawiać ewentualne błędy, unikać skreśleń. Pani Kierownik podkreślała, że bardzo ważna jest poprawność i czytelność zapisu na przelewie, aby mógł zostać zakwalifikowany do realizacji. Uczestnicy spotkania zostali także poinformowani, iż na stronach Banku Spółdzielczego dostępna jest dla nich komputerowa gra edukacyjna „Tajemnica Miasteczka”, która popularyzuje ideę bankowości spółdzielczej i promuje wartości ważne dla lokalnych banków oraz ich społeczności. Poczucie wspólnoty, pomaganie, troska i wzajemność – to główne motywy w fabule tej zabawy, która może okazać się ciekawą i pouczającą rozrywką. Po części warsztatowej przyszedł czas na rozmowę z Gościem i zadawanie pytań, których padło wiele ze strony uczniów, gdyż tematyka zajęć oraz specyfika pracy w bankowości wzbudziły spore zainteresowanie. Pouczające spotkanie zakończyło się miłym akcentem - wręczeniem nagród za udział w warsztatach.