messenger creation ae645c95 5a97 421b ae1b 163926ac4d3c

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej 28 stycznia wzięli aktywny udział w 32. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszka Martyna Szabat zbierała pieniądze, które w asyście strażaków przewiezione zostały do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wolinie, natomiast inni uczniowie brali udział w występach w Golczewie oraz Kamieniu Pomorskim.

Celem tegorocznego finału WOŚP jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Finałowi towarzyszyło hasło "Tu wszystko gra OK!". Wesprzeć zbiórkę można było tradycyjnie – wrzucając pieniądze do puszek wolontariuszy, jak i biorąc udział w różnego rodzaju aukcjach charytatywnych lub wpłacając pieniądze przez internet.