Zatrzymaj się i żyj!
6 października bieżącego roku odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych i Straży Ochrony Kolei. Głównym jego celem było uświadomienie dzieciom zagrożenia wynikającego z niezachowania szczególnej ostrożności na obszarze kolejowych. Przedstawiciele Kolei zapoznali uczniów z regułami i przepisami porządkowymi na obszarze kolei oraz pokazali, jakie konsekwencje może mieć łamanie tych zasad. Funkcjonariusze ukazali jak należy właściwie się zachować podczas przejazdu przez tory kolejowe, jak bezpiecznie przechodzić przez tory oraz jakie znaki ostrzegają przed zbliżającym się przejazdem. Goście opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali swoje umundurowanie. Na zakończenie dzieci otrzymały książeczki do samodzielnego uzupełniania zadań. Dzieci podziękowały Funkcjonariuszom za przybycie i trud włożony w przeprowadzenie spotkania i obiecały stosować się do omawianych zasad. Mamy nadzieję, że to spotkanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych dzieci.