Andrzejki 2016
Andrzejki to święto znane od wieków i w Polsce mające długą tradycję. Dawniej w andrzejkowy wieczór panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż wróżyły. Wróżby dotyczyły oczywiście przyszłego męża, tego jak będzie wyglądał skąd pochodził i jak się nazywał. Kiedyś kawalerowie nie obchodzili święta Andrzejek, bo dla nich były Katarzynki. Dziś to się zmieniło, a zabawy andrzejkowe skupiają i mężczyzn i kobiety. Jednak zwyczaj wróżenia pozostał, co więcej dawne wróżby odeszły w niepamięć, a na ich miejsce pojawiły się nowe.

W środę 30 listopada uczniowie klasy II i III wspólnie bawili się podtrzymując tradycję zabawy andrzejkowej. Pani Agnieszka Jasik przygotowała wiele ciekawych wróżb, a Martynka Bińczyk przyniosła ciasteczka z wróżbą, wszyscy świetnie się bawili i z niechęcią wrócili do codziennych zajęć. Wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi, czy spełnią się wróżby? Czas pokaże.