"Spartakiada sportowa w Wolinie"
23 maja uczennice z Naszej Szkoły wzięły udział w zawodach sportowych w Wolinie. Tego dnia odbył się finał konkursu teoretycznego „ trzymaj formę ” oraz rozgrywany na stadionie - drużynowy czwórbój lekkoatletyczny. Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny oraz Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim. Do zmagań przystąpiły szkoły z: Kamienia Pomorskiego, Wolina, Międzyzdrojów, Kołczewa, Wapnicy, Golczewa i Dziwnowa. W konkursie wiedzy teoretycznej na temat zasad zdrowego żywienia, diety zbilansowanej, edukacji konsumenckiej oraz aktywności fizycznej Nasze dziewczęta zajęły zaszczytne II miejsce. Po tym etapie,wszyscy uczestnicy udali się na stadion, gdzie rozpoczął się drużynowy czwórbój lekkoatletyczny, obejmujący następujące dyscypliny:bieg na 60m., bieg na 600m., skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.

 

 

Ostatecznie, ww/w konkurencjach, dziewczęta zajęły IV miejsce. Warto dodać, iż był to Ich debiut w takiej formie rywalizacji. Skład reprezentacji: Aleksandra Grudzińska, Nikola Musiał, Kornelia Orszulak, Paulina Świerzbin, Nikola Kałużka, Marika Leśniak. W środę, na uroczystym apelu, Pani Dyrektor serdecznie pogratulowała Naszym sportowcom, a uczniowie Naszej Szkoły nagrodzili Ich gromkimi brawami.