Podsumowanie " Czwartków Lekkoatletycznych z Orlenem
W czwartek, 25 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej wystartowała w finale " Czwartków Lekkoatletycznych z Orlenem ", które odbyły się na stadionie Miejskim w Międzyzdrojach. Finał był zwieńczeniem zmagań, które trwały od września do maja w 7 rundach. Podczas zawodów wielu naszych zawodników stawało na podium:

Kacper Solecki – II miejsce w rzucie piłeczką palantową
Cezary Muszyński – I miejsce w biegu na 300m i w skoku w dal
Aleksandra Grudzińska – I miejsce w rzucie p. palantową, II miejsce w biegu na 600m
Kacper Flis – III miejsce w rzucie piłeczką palantową
Olaf Pawełczyk – II miejsce w biegu na 300m i w skoku w dal
Marika Leśniak – III miejsce w biegu na 600m
Nikola Kałużka – I miejsce w biegu na 300m, II miejsce w rzucie piłeczką palantową
Szymon Błasiak – I miejsce w biegu na 300m., III miejsce w rzucie piłeczką palantową
Dominik Karski – II miejsce w biegu na 300m,
Paulina Świerzbin – I miejsce w biegu na 60m., III miejsce w skoku w dal
Kornelia Orszulak – I miejsce w biegu na 60m i w skoku w dal. Dodatkowo statuetka za II miejsce w klasyfikacji zawodniczek, które zdobyły najwięcej punktów w całej edycji czwartków.

 

 

Ponadto szkołę reprezentowali: Szymon Ciślak, Dawid Strumiński, Jakub Fleks, Jakub Płochocki, Patryk Nowicki, Martyna Muszyńska, Hanna Leus, Paulina Młyńska, Miłosz Chudzicki i Sara Karska.
W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych nasi uczniowie po raz pierwszy stanęli na podium, zajmując III miejsce. Na wynik  złożyła się suma wszystkich punktów zdobywanych przez każdego zawodnika w ciągu całego roku szkolnego.

W dniach 16-18 czerwca reprezentacja Międzyzdrojskich Czwartków LA wyjedzie do Łodzi, żeby rywalizować w Finale Ogólnopolskim (Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dzieci). Szkołę z Wysokiej na mistrzostwach reprezentować będą: Kornelia Orszulak, Olaf Pawełczyk, Szymon Błasiak oraz Aleksandra Grudzińska.
Do kolejnych startów w IV edycji Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych młodzi sportowcy z Wysokiej przystąpią już we wrześniu.

Pomysłodawcą: "Czwartków Lekkoatletycznych" jest Marian Woronin, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem  "Sport Dzieci i Młodzieży"  koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat nad zawodami obejmuje Prezydent RP.