Kangur matematyczny
Dnia 21 marca 2019 r. odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Konkurs cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. W ciągu 75 minut z zadaniami zmagało się 33 uczniów kl. II-VIII, którzy musieli wykazać się umiejętnością logicznego myślenia. Każdy uczestnik otrzymał układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

W Polsce głównym organizatorem Kangura jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych przeprowadzające go pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Zadania ustalane są przez stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontieres”.  Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych.