MOC ATRAKCJI W PARKU ROZRYWKI
Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole mają nietypowy przebieg. Rozpoczęło je piątkowe spotkanie z Panią Wapondi Gbati Piaskowską, która robi wszystko, by pomóc dzieciom ze swego rodzinnego kraju w Afryce. Zapoczątkowało ono akcję charytatywną na rzecz uczniów jednej z afrykańskich szkół, która trwa do poniedziałku 10 czerwca.

Kolejnym etapem obchodów najradośniejszego święta w roku był wyjazd przedszkolaków i wszystkich uczniów do Parku Rozrywki Pomerania w Dygowie pod Kołobrzegiem. Wizyta w tym niezwykłym miejscu odbyła się we wtorek 4 czerwca. Tego dnia kapryśna w tym roku pogoda wyjątkowo dopisała od samego rana i wprawiła wszystkich w doskonały humor. Dwa autokary sprawnie i bezpiecznie dowiozły na miejsce dzieci pod opieką wychowawców. Tutaj cała grupa została powitana przez pracowników Fun Parku. Podzieleni na dwie grupy – młodszą i starszą – dodatkowo pod opieką parkowych animatorów, młodzi amatorzy dobrej zabawy ruszyli, by poznać atrakcje oferowane w Pomeranii. Nikt się nie nudził, ponieważ nie było na to czasu – kolorowe sprzęty i urządzenia zachęcały do zabawy. Wszyscy bardzo chętnie z nich korzystali. W starszej grupie najbardziej podobało się Wahadło Extreme oraz Dragon – rollercoaster i karuzela krzesełkowa wznosząca się do wysokości 30 metrów. Młodsi chętnie korzystali z karuzeli z łabędziami. Oczywiście powodzeniem cieszyła się zabawa na dmuchanych placach zabaw oraz autodromie. Wielkie uznanie obu grup wiekowych zyskała ogromna hala zabaw pełna wymagających zręczności przejść, mostków, zjeżdżalni oraz kulkowych basenów. Wszyscy bawili się bardzo dobrze i aktywnie spędzali czas, który mijał niezwykle szybko. Choć nie udało się skorzystać z wszystkich przyjemności oferowanych w tym wesołym miejscu, trzeba było przerwać zajmujące i relaksujące zajęcia, ponieważ czekał ciepły posiłek, po którym czasu starczyło już tylko na zakup lodów i pamiątek. Żal było wyjeżdżać, gdyż rzadko zdarza się okazja do takiej zabawy pełnej beztroski, radości i niecodziennych atrakcji. Uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili, że taki wyjazd dobrze będzie powtórzyć i wydłużyć czas jego trwania. Ich zdaniem taka forma obchodów Dnia Dziecka jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.