Projekt klasy ósmej

Uczniowie klasy ósmej pod opieką Pani Małgorzaty Pietrzykowskiej – Pulut, wykonali projekt badawczy pt.: „Stan zanieczyszczenia powietrza w Wysokiej Kamieńskiej”.
W kwietniu i maju uczniowie zbierali materiał badawczy. Praca odbywała się w grupach kilkuosobowych na wyznaczonym obszarze miejscowości Wysoka Kamieńska.
Zbierano materiał badawczy w postaci plech porostów, kory drzew porośniętych porostami oraz robiono zdjęcia.
Następnie przeanalizowano i opisano stanowiska wg. Skali porostowej. Na podstawie zebranych informacji ustalono, że stan zanieczyszczenia w naszej miejscowości jest średnio zanieczyszczony. Teren stacji kolejowej i torowisk jest najbardziej zanieczyszczony – strefa porostowa od 1 do 4, natomiast na pozostałym obszarze Wysokiej Kamieńskiej wystepowały porosty ze strefy nr 5.