Żyjmy zdrowo na sportowo
Piknik Rodzinny pod hasłem „ Żyjmy zdrowo na sportowo”

W piękną, słoneczną, czerwcową środę, tuż przed zakończeniem roku szkolnego na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej zapanowała radosna atmosfera. Tego właśnie dnia odbył się pierwszy „zerówkowy” , profilaktyczno- sportowy Piknik Rodzinny pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo". Obecność rodziców, zaproszonych gości oraz bogaty program sprawił, że boisko sportowe już od rana tętniło życiem i rozkwitało dziecięcą radością.

Na rodziców oraz dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Po serdecznym i ciepłym powitaniu rozpoczęła się wspólna zabawa. Mieliśmy wielką przyjemność gościć przedstawicieli Wolińskiego Parku Narodowego. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zajęcia powadzone przez panie z Wolińskiego Parku Narodowego, które przekazały mnóstwo cennej wiedzy na temat środowiska oraz zasad zachowania na terenie rezerwatu. Nie zabrakło zdrowej rywalizacji sportowej. Były skoki w workach, przeciąganie liny, wyścigi rzędów i wiele innych atrakcyjnych zabaw ruchowych. Tego dnia nie tylko dzieci, ale również rodzice mogli sprawdzić swoje możliwości w rożnych konkurencjach sportowych. Radości nie było końca. Na stołach królowały owoce, które dostarczyły niespożytych pokładów energii. Nawet upał nie był straszny w tak przyjemnych okolicznościach.

Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia była niespodzianka, którą wraz z rodzicami przygotowała Pani Ola. Ponieważ Piknik stał się okazją do wspólnego pożegnania z przedszkolem, specjalnie z tej okazji dla dzieci został przygotowany niepowtarzalny, piękny i pyszny tort artystyczny.