„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek…”

19 czerwca 2019 roku to data budząca miłe skojarzenia u wielu uczniów odczuwających skutki dziesięciu miesięcy nauki i wytężonej pracy. Tego dnia przyszli oni do szkoły po raz ostatni przed wakacjami. Ostatni w tym roku szkolnym dzwonek zaprosił ich, nauczycieli, przybyłych rodziców, gości i pracowników szkoły na uroczysty apel, którego główną część stanowiło pożegnanie klasy ósmej – pierwsze od wielu lat. Rozpoczęło się ono polonezem wykonanym przez najstarszych uczniów, których wsparli swym udziałem uczniowie klasy siódmej. Po wzruszającym występie pod hasłem „ Nowe drogi przed nami” związanym z zakończeniem nauki w naszej placówce, pożegnaniem przez niezawodną klasę siódmą oraz pamiątkowym wpisie do kroniki rozpoczęło się wręczanie świadectw i nagród absolwentom naszej szkoły przez panią Dyrektor. Następnie głos zabrał pan Burmistrz Andrzej Swatowski oraz ksiądz proboszcz Mieczysław Kupski, którzy przede wszystkim życzyli udanego wypoczynku podczas wakacji. Po przemówieniach Gości uczniowie klas 0 – VII odebrali z rąk pani Dyrektor nagrody i wyróżnienia za wyniki w nauce i zachowanie. Potem uczniowie i absolwenci otrzymali dyplomy i nagrody za wyniki i udział w licznych konkursach, a także medale za osiągnięcia sportowe Z uwagi na panującą wysoką temperaturę apel przebiegał szybko i sprawnie. Po jego zakończeniu uczniowie udali się do klas, by odebrać świadectwa i pożegnać się z klasą i wychowawcą przed wakacjami.
Dla naszych absolwentów były to ostatnie wspólnie spędzone chwile w szkole, której mury odwiedzali w sumie przez dziewięć lat. Towarzyszące temu wydarzeniu wzruszenie pogłębiła sympatyczna prezentacja przygotowana przez klasę siódmą, dokumentująca wspólnie przeżywane wydarzenia szkolne. Życzeniom powodzenia w nowych szkołach i przyszłym życiu nie było końca, zaś absolwenci obiecali nie zapominać o swojej podstawówce i w miarę możliwości ją odwiedzać.
Po zakończeniu wszystkich wydarzeń związanych z zakończeniem roku szkolnego 2018/2019 członkowie naszej szkolnej społeczności udali się na zasłużony wypoczynek wakacyjny.