DZIEŃ DNIA OLIMPIJSKIEGO W DZIWNOWIEUdziałem w imprezie biegowej „ Olimpic Day – Dziwnów” zawodnicy UKS Aktywni zakończyli rok szkolny. Impreza odbyła się 18 czerwca w Dziwnowie.
To wielkie, ogólnoświatowe przedsięwzięcie, organizowane pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Warto przy tym dodać, że Olimpic Day rokrocznie odbywa się tylko w jednym miejscu w każdym kraju. Celem tego wydarzenia jest przypomnienie rodowodu światowego ruchu olimpijskiego oraz realizowanie jednego z najistotniejszych, olimpijskich zadań – promowanie zdrowego, sportowego stylu życia, którego bieg jest najprostszą formą realizacji. W Dziwnowie wystartowało blisko 1000 uczestników (głównie młodzież szkolna), których wspierało liczne grono gości specjalnych (olimpijczyków, przedstawicieli PKOL, medalistów Mistrzostw Świata i Europy).
Wśród naszych zawodników najlepiej zaprezentowali się:
Kornelia Orszulak i Kacper Caban – II miejsce w swoich biegach oraz Olaf Pawełczyk – IV miejsce.
Pozostali zawodnicy, którzy z powodzeniem ukończyli swoje biegi: Alan Saładajczyk, Paulina Błasiak, Wiktoria Pastryk, Oliwia Przygodzka, Marzena Radoń, Cezary Muszyński, Wiktor Jankowski, Patryk Nowicki, Płochocki Jakub, Szymon Grudziński, Paulina Młyńska, Michał Ostapko, Szymon Błasiak. Na mecie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę.
Życzymy wszystkim udanych i aktywnych wakacji