Światowy Dzień Uśmiechu
Światowy Dzień Uśmiechu jest to święto obchodzone w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego oryginalnego dnia był Harvey Ball - twórca znanej na całym świecie żółtej uśmiechniętej buźki.

"Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta" - to hasło, które towarzyszyło 4 października naszym przedszkolakom, które obchodziły Dzień Uśmiechu. Już od samego rana dzieci były w świetnych humorach. Dzień rozpoczął się wspólnymi zabawami przy muzyce. Każde dziecko otrzymało żółtą "emotkę" oraz szeroki uśmiech, które były gadżetami niezbędnymi podczas wspólnych zabaw i harców w przedszkolu. Święto to okazało się również dobrą okazją do tego, by porozmawiać o naszych emocjach, głównie smutku i radości, których na co dzień doświadczamy.