NASZA  POMOC  DLA  WOJTUSIA

Całą społeczność skupioną w naszej szkole i wokół niej poruszył los małego Wojtusia z Golczewa. Tak jak wielu wrażliwych ludzi z całej okolicy postanowiliśmy pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie chłopczyka. Do akcji włączyli się wszyscy : uczniowie, nauczyciele, członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Na Rzecz Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej oraz sołectwo Wysokiej Kamieńskiej. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie dekorowali świeczki oraz wykonywali piękne kartki świąteczne. Kacper Flis przyniósł gadżety na loterię fantową, Olaf Pawełczyk – wielkanocne kartki i stroiki, Martyna Wenszka – kartki świąteczne. Panie Lucyna Pałubska i Nina Szabat wykonały i przekazały na licytację poduszki i maskotki - króliki, zaś pani Marysia Pobucewicz – rękodzielo ze sznurka. Pani sołtys Wysokiej Kamieńskiej upiekła przepyszne paszteciki, nauczyciele ze szkoły przygotowali słodkie babeczki a Pan Robert Stefański - zupę gulaszową. Zgromadzone rzeczy można było nabyć w szkole lub podczas festynu na rzecz Wojtka, który odbył się 6 kwietnia 2019 roku w Golczewie. Nasze wysiłki przyniosły wymierne efekty.

Miło nam poinformować, że wpływy z loterii oraz zbiórki pieniędzy do puszki wyniosły około 1730 zł. Cieszymy się bardzo, że zgromadzona przez nas kwota pomoże małemu Wojtusiowi w powrocie do zdrowia.