Mapę życia w sercu masz
Ten wzruszający cytat towarzyszył dziś niezwykłej uroczystości. Jej najważniejszą osobą była Pani Emilia Dobrowolska, która przez wiele lat kierowała naszą szkołą nie szczędząc trudu i wysiłku wkładanego w rzetelne wykonywanie obowiązków zawodowych. Będąc dyrektorem niejednokrotnie musiała podejmować trudne decyzje. Priorytetem Jej działań było przede wszystkim dobro uczniów, dobry kontakt z nimi oraz rodzicami. Swą postawą przyczyniła się do tego, że nasza szkoła pozostała placówką publiczną, której organem prowadzącym jest Gmina Golczewo. Starała się łagodzić napięcia towarzyszące niełatwej pracy nauczyciela. Korzystając z bogatego doświadczenia zawodowego szukała optymalnych rozwiązań, wspierała uczniów i nauczycieli, pomagała w dokonywaniu właściwych wyborów. Wiele pokoleń uczniów zawdzięcza Jej dobry start na edukacyjnej i życiowej drodze.

Za wszelkie wysiłki, zaangażowanie, wyrozumiałość, cierpliwość, bycie przyjacielem, współpracę dziękowali Pani Emilii Dobrowolskiej uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz przybyli na uroczystość Goście : Burmistrz Golczewa pan Maciej Zieliński, Zastępca Burmistrza pan Andrzej Swatowski, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie pan Mariusz Michalik, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie pani Ewelina Katowicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie pani Dorota Skubisz, Dyrektor Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Golczewie pani Ewa Gryta, Ksiądz Proboszcz Mieczysław Kupski, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej pan Tomasz Caban oraz wieloletni współpracownicy Pani Dyrektor. Wszystkich serdecznie powitała i podziękowała za przybycie obecna Dyrektor pani Beata Pastryk, szczególnie ciepło zwracając się do Pani Emilii Dobrowolskiej – głównej postaci dzisiejszej uroczystości.

Uczniowie, aby najpełniej wyrazić swą wdzięczność, przedstawili ciekawy i wzruszający program artystyczny, który tworzyły pięknie i z dużym zaangażowaniem wykonane piosenki, wiersze, tańce oraz przedstawienie pod tytułem „Czerwony Kapturek”. Po części artystycznej wychowawcy klas wraz ich gospodarzami życzyli Pani Dyrektor spokoju ducha i harmonii życia na zasłużonej emeryturze, wspólnie wręczając drobne, własnoręcznie wykonane upominki. Piękne i oryginalne podziękowania oraz gratulacje złożyli Burmistrz Golczewa pan Maciej Zieliński, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie pan Mariusz Michalik, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej pan Tomasz Caban. Pani Emilia Dobrowolska serdecznie dziękowała wszystkim, życzliwie i z uznaniem obserwowała wysiłki młodych wykonawców. Na twarzach wszystkich zgromadzonych malowało się widoczne wzruszenie.

Spotkanie zakończyła pani Dyrektor Beata Pastryk serdecznie zapraszając na słodki poczęstunek.

M. Kowalewska