IMG 20240327 WA0000

W dniu 27.03.2024 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy drugiej w Wysokiej Kamieńskiej uczestniczyły w spotkaniu z sierż. Martą Szymańską oraz st. sierż Natalią Rapą z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Celem spotkania była pierwsza pomoc. Wszystkim przedszkolakom przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy, ważnych telefonów, jak zachować się podczas wypadku, ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej.

IMG 20240326 WA0008

Dnia 26 marca uczniowie klasy IV – VIII naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantką sierż. Martą Szymańska, st. sierż. Natalią Rapą oraz przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Agatą Brzeczkowską - Tutak. Podczas spotkania omówiono zagadnienia dotyczące zagrożeń związanych z paleniem papierosów, spożywaniem alkoholu, zażywaniem narkotyków oraz dopalaczy.

Ulotka 2 2

54 801136 g

Nadmierna i nieumiejętna motywacja zewnętrzna - w przypadku dzieci generowana przez dorosłych - daje efekt odwrotny do pożądanego. Paradoksalnie wpływa na utratę zaangażowania i zainteresowanie dziecka nauką, zamiast je wzmacniać. Zwiększenie nacisków i zachwyt, czyli zwiększenie presji, nasila opór dziecka.

W dniu 26.03.2024 r. odbędzie się spotkanie klas IV - VII z policjantką oraz pracownikiem PSSE. Temat spotkania: ,,Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach".