PORZĄDKI NA CMENTARZU

Święto Zmarłych, Zaduszki to czas zadumy. To okres kiedy wspominamy tych, którzy już odeszli. Sprzątanie mogił przed Wszystkimi Świętymi jest staropolską tradycją, którą należy podtrzymywać, jest to więc także czas, kiedy zwracamy uwagę na to, jak wyglądają cmentarze oraz groby, wśród których jest wiele takich, o których nikt nie pamięta. O tych zapomnianych i bezimiennych pamiętali uczniowie Szkoły Podstawowej z Wysokiej Kamieńskiej. Dlatego we wtorek 30 października 2017 roku uczniowie klasy czwartej porządkowali opuszczone i zapomniane mogiły na cmentarzu w Wysokiej Kamieńskiej. Wyposażeni w rękawiczki, worki na śmieci, grabie, szpadle usuwali z tych kwater chwasty i liście oraz zapalali znicze. Na koniec obłożyli groby gałązkami sosny oraz postawili samodzielnie wykonane tydzień wcześniej stroiki.
Wyprawa ta stała się dla uczniów nie tylko pracą, okazaniem szacunku, ale skłoniła ich także do przemyśleń na temat mijającego czasu.